Kurs-zlosc-rodzica

Złość rodzica

Kurs online Gosi Stańczyk

O kursie

Rodzice, których spotykam w swojej pracy, często mówią, że złość jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w rodzicielstwie. Jako rodzice obawiamy się konsekwencji, które złość niesie dzieciom, a równocześnie wciąż na nowo lądujemy w miejscach, w których jedyną reakcją, jaka przychodzi do głowy jest podniesienie głosu, krzyk, oceny lub oskarżenia i zerwanie kontaktu. Złość jest częścią życia. Jest czymś wspólnym wszystkim ludziom.

Ten kurs nie jest o tym, jak przestać się złościć, bo tego nie sposób dokonać. Podczas jego trwania będę wspierała Was w tym, byście mogli swoją złość poznawać, oswajać i zaopiekować. Pomocne jest w tym odkrycie mechanizmów, które za nią stoją, nauka regulowania jej natężenia i odczytywania komunikatów, które złość nam niesie.

gosiastanczyk-1024x839-300x300 (2)

Gosia Stańczyk

Psycholog, mama trojga dzieci. Autorka książki „Rodzeństwo”. Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Wspiera rodziców i profesjonalistów na kursach online i webinariach. Pisze blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

Organizacja kursu

  • Harmonogram:
    • Kurs trwa od 26.11.2021 do 10.12.2021
    • Webinarium Q&A odbędzie się 10.12.2021 o 21:00
  • Filmy. Podane zagadnienia będę omawiała kolejno, w udostępnianych na Platformie rozwojowej uczestnikom siedmiu filmach (10-15 minut, film udostępniam co drugi dzień). Ma to na celu pochylenie się nad każdym z tematów osobno i umożliwienie Wam podjęcia refleksji nad każdym z nich. Filmy będą dostępne jeszcze 12 miesiący po zakończeniu kursu, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. Do każdego filmu dołączę plik w formacie pdf z podsumowaniem i propozycjami zagadnień do refleksji lub ćwiczeniami.
  • MP3. Lekcje będą dostępne także w wersji audio – do słuchania.
  • Webinarium. Ostatniego dnia kursu (10.12 o godzinie 21:00) odbędzie się webinarium, na którym odpowiem na Wasze pytania.
  • Grupa. Ważną częścią kursu jest grupa na Facebooku, w której codziennie będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami i zadawać pytania. Moderatorką grupy będzie Katarzyna Kalinowska (psycholog, trenerka FamilyLab Polska,  właścicielka Przystanku Relacja Katarzyna Kalinowska)
  • Kontakt osobisty. Podczas całego czasu trwania kursu, z otwartością czekam na kontakt e-mailowy z Waszej strony. Mailem możecie przesłać mi pytania na webinarium, albo zadać pytania, dotyczące waszej konkretnej sytuacji lub wątpliwości, których nie chcecie wnosić na grupę ani na webinarium.

Kurs online

Dlaczego taka forma?

Kursy online to nowoczesna metoda nabywania wiedzy i umiejętności w swoim tempie. Lekcje można odtwarzać w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Do nagrań można także wrócić, jeśli jest potrzeba powtórki materiału. 

Lekcje wideo

7 lekcji w formie wideo i mp3

PDF

7 plików PDF z podsumowaniem

Webinarium

Ostatniego dnia kursu webinarium Q&A (pytania i odpowiedzi)

Grupa FB

Zamknięta grupa wsparcia na FB

Program kursu

1: O czym mówi Twoja złość?

O tym, jaką rolę pełni złość i jak się w nią wsłuchać, by na tym skorzystać.

2: Złość jako historia o Tobie.

O braniu odpowiedzialności za swoje emocje.

3: Czego potrzeba do wybuchu?

O tym, jak powstaje złość.

4: Myśli zapalniki

O tym, co jest iskrą, która rozpala złość oraz o tym, jak je rozpoznać i zmieniać.

5: Odczucia z ciała.

Jak poznać, że zbliża się fala i co zrobić, by nie dać się porwać?

6: Natężenie złości.

Praktyki i przekonania, które mogą pomóc regulować natężenie złości.

7: Duet: złość i poczucie winy.

Jak zadbać o siebie i dziecko?

Webinarium

Odpowiedzi na Wasze pytania – na żywo 10.12.2021 o 21:00

FAQ - najczęściej zadawane pytania

2 tygodnie rozwoju
7 lekcji wideo
7 plików mp3 z zapisem audio lekcji
7 PDF z podsumowaniem
Zamknięta grupa wsparcia na FB
wsparcie e-mail w czasie kursu
cena: 219 zł

 

 

 

 

 

.